• איפוס הגדרות נגישות
 • הגדלת/ הקטנת גופן
 • שינוי הסמן
 • חלונית הגדלה
 • גופן קריא
 • ניגודיות כהה
 • ניגודיות בהירה
 • הדגשת כותרות
  • חלונית הגדלה
  • הצהרת נגישות

  מבוא אתרי המרשתת הן כיום מקור עשיר ומגוון למידע, שירותים והכוונה. אנו בפרודונטקס מאמינים בעקרונות השוויון והזכות של כלל הציבור, לרבות בעלי המוגבלויות, לקבל תוכן זה באופן המיטבי ביותר. ככאלה, ראינו זאת כזכות להשקיע את מירב המאמצים והמשאבים להפוך אתר זה והמידע המצוי בו לנגיש ונוח לכלל האוכלוסייה מתוך אמונה ודבקות בעקרונות הללו. השימוש בכלי ההנגשה לניווט בעזרת המקלדת יש ללחוץ על מקש ה-TAB. כל לחיצה תאפשר ניווט מאזור לאזור באתר על-פי אזורים אשר הוגדרו מראש באופן מסודר ומאורגן באופן מדרגי, לרבות תפריטים. לחיצה על המקשים SHIFT+TAB תוביל לניווט בסדר ההפוך. לחיצה על סמל ההנגשה שבצד העמוד תפתח תפריט כלי הנגשה. פירוט הכלים בתפריט ההנגשה 1. הגדלת/הקטנת הגופן בעזרת מקשי +/- 2. החלפת הסמן לסמן יד גדול 3. הדגשת הקישורים בעמוד 4. הגדלת אזורי מלל בעמוד במצב ניגודי 5. החלפת הגופן המעוצב לגופן קריא 6. מצב ניגודיות כהה 7. מצב ניגודיות בהירה 8. הדגשת הכותרות בעמוד לפי תפריט בחירת צבע התפריט גם כולל כפתור לאיפוס הגדרות ההנגשה והחזרת העמוד לקדמותו. המשך הנגשה למרות כל מאמצינו להנגשת אתר זה, ייתכן וייוותר תוכן אשר אינו מונגש מפאת היותו ממקור חיצוני לאתר או מפאת חוסר בפתרון טכנולוגי. פרודונטקס תמשיך במאמציה למציאת פתרונות הנגשה טובים ומשופרים. תלונות, הצעות ומשוב כללי בנושא ההנגשה ייתקבלו בברכה בטלפון 03-9297100

  יריקת דם בכיור
  יריקת דם בכיור

  תסמינים

  מה גורם לאובדן שן?

  כילד, אובדן שן מרגיש כמו טקס מעבר מילדות לבגרות. אולם, כמבוגר, מדובר בחוויה מטרידה ובלתי הפיכה, שיש לה השלכות ארוכות טווח לגבי המראה והתחושה של הפה ואפילו לגבי הביטחון העצמי.

  קיימות מספר סיבות אפשריות לאובדן שן כמבוגר. תוכל לאבד שיניים בתאונה, או עקב בעיה רפואית. אולם, אחד הגורמים המובילים לאובדן שיניים הוא מחלת חניכיים חמורה ובלתי הפיכה - פריודונטיטיס.

  איור של אובדן שן

  מדוע מחלת חניכיים עלולה לגרום לאובדן שן

  חניכיים בריאות חיוניות לבריאות השיניים.
  עצם הלסת אוחזת כל אחת מהשיניים בתוך השקע שלה. מסיבה זו, חשוב לדאוג לכך שעצם זו לא תיחשף לחיידקים, כיוון שזיהום בה עלול להסב נזק ולגרום לאובדן שן. החניכיים משמשים כמחסום הגנה בין העצם לחיידקי הפלאק בפה.

  הדרך של מחלת חניכיים מתחילה בהצטברות של חיידקי פלאק, העלולה לגרות את החניכיים. גירוי זה עלול לגרום לאדמומיות ולנפיחות בחניכיים, וכן לדימום במהלך צחצוח ושימוש בחוט דנטלי. סימנים אלה מאפיינים את השלב הראשון של מחלת חניכיים, ג'ינג'יביטיס. בהעדר טיפול, דלקת זו עלולה להתפתח לשלב השני הבלתי הפיך, דלקת מסב השן, ולגרום בסופו של דבר לאובדן שן.

  הסיבה לכך היא שהצטברות של חיידקי פלאק עלולה לגרום לנסיגת חניכיים מהשיניים, המשאירה חללים זעירים שמאפשרים הצטברות נוספת של פלאק וזיהומים. בהעדר טיפול, זיהומים אלה עלולים לפגוע בעצם וברקמות החניכיים התומכות בשיניים. נזק לעצמות ולרקמות החניכיים עלול לגרום לשיניים רופפות. 

  המפתח למניעת אובדן שן עקב פריודונטיטיס הוא לעולם לא לתת לבעיה להחמיר כל כך.

  חשוב להגיע לבדיקות סדירות אצל רופא השיניים, כיוון שבניגוד לכאב שיניים או לרגישות בשיניים מחלת חניכיים אינה מלווה תמיד בכאב. למעשה, ייתכן שלא תבחין כלל שאתה סובל מבעיה זו, אך בדיקה מקצועית עשויה לזהות את הסימנים המוקדמים שלה ולאפשר לך לנקוט פעולות כדי לטפל במחלת החניכיים לפני שתחמיר.

  בדיקה זו חשובה במיוחד אם אתה מעשן, כיוון שעישון עלול למסך את התסמינים של מחלת חניכיים.