• איפוס הגדרות נגישות
 • הגדלת/ הקטנת גופן
 • שינוי הסמן
 • חלונית הגדלה
 • גופן קריא
 • ניגודיות כהה
 • ניגודיות בהירה
 • הדגשת כותרות
  • חלונית הגדלה
  • הצהרת נגישות

  מבוא אתרי המרשתת הן כיום מקור עשיר ומגוון למידע, שירותים והכוונה. אנו בפרודונטקס מאמינים בעקרונות השוויון והזכות של כלל הציבור, לרבות בעלי המוגבלויות, לקבל תוכן זה באופן המיטבי ביותר. ככאלה, ראינו זאת כזכות להשקיע את מירב המאמצים והמשאבים להפוך אתר זה והמידע המצוי בו לנגיש ונוח לכלל האוכלוסייה מתוך אמונה ודבקות בעקרונות הללו. השימוש בכלי ההנגשה לניווט בעזרת המקלדת יש ללחוץ על מקש ה-TAB. כל לחיצה תאפשר ניווט מאזור לאזור באתר על-פי אזורים אשר הוגדרו מראש באופן מסודר ומאורגן באופן מדרגי, לרבות תפריטים. לחיצה על המקשים SHIFT+TAB תוביל לניווט בסדר ההפוך. לחיצה על סמל ההנגשה שבצד העמוד תפתח תפריט כלי הנגשה. פירוט הכלים בתפריט ההנגשה 1. הגדלת/הקטנת הגופן בעזרת מקשי +/- 2. החלפת הסמן לסמן יד גדול 3. הדגשת הקישורים בעמוד 4. הגדלת אזורי מלל בעמוד במצב ניגודי 5. החלפת הגופן המעוצב לגופן קריא 6. מצב ניגודיות כהה 7. מצב ניגודיות בהירה 8. הדגשת הכותרות בעמוד לפי תפריט בחירת צבע התפריט גם כולל כפתור לאיפוס הגדרות ההנגשה והחזרת העמוד לקדמותו. המשך הנגשה למרות כל מאמצינו להנגשת אתר זה, ייתכן וייוותר תוכן אשר אינו מונגש מפאת היותו ממקור חיצוני לאתר או מפאת חוסר בפתרון טכנולוגי. פרודונטקס תמשיך במאמציה למציאת פתרונות הנגשה טובים ומשופרים. תלונות, הצעות ומשוב כללי בנושא ההנגשה ייתקבלו בברכה בטלפון 03-9297100

  אישה מצחצחת את שיניה
  אישה מצחצחת את שיניה

  האם יש לכם דימום
  ?בחניכיים

  גללו למטה למידע נוסף על התסמינים

  האם יש לכם דימום בחניכיים?

  • דימום בחניכיים

   איור של חניכיים מדממות

   גלו איך דימום בחניכיים עלול להיות סימן להחמרה , וכיצד דלקת חניכיים (ג’ינג’יביטיס) עלולה להפוך לדלקת מסב השן (פריודונטיטיס) אם לא תטפלו בבעיות החניכיים שלכם בשלב מוקדם.

   חניכיים בריאות לא מדממות, ולכן אם אתם מבחינים בדם בזמן הצחצוח, זה עלול להיות סימן למחלת חניכיים.

   דימום בחניכיים עלול להיגרם ע"י פלאק - שכבה של רובד חיידקים שמצטברת כל הזמן על פני השן, מסביב לשן ובין השיניים. אם לא מסירים את החיידקים הללו, הם עלולים לגרום לגירוי בחניכיים ולדימום. יריקת דם בזמן צחצוח שיניים יכולה להיות סימן מוקדם של מחלת חניכיים, שאם לא תטופל בשלב מוקדם, עלולה להוביל בסופו של דבר לאובדן שן.

   למידע נוסף

  • ריח רע מהפה

   איור של חיידקים בחניכיים בהגדלה על ידי זכוכית מגדלת

   קיימים גורמים רבים לריח רע מהפה, או הליטוזיס, אך ייתכן שמדובר בסימן לכך שאתה סובל ממחלת חניכיים.

   הצטברות חיידקי פלאק היא אחד הגורמים העיקריים לדימום בחניכיים וגם עלול לגרום לריח רע מהפה. חיידקי הפלאק המפרקים פיסות מזון בפה עלולים לשחרר גז בעל ריח לא נעים בפה. תופעה זו גורמת לריח רע מהפה, העלול להיות מביך וכן להוות סימן מוקדם למחלת חניכיים.

   למידע נוסף

  • נפיחות בחניכיים

   איור של חניכיים נפוחות

   דלקת בחניכיים עלולה להתבטא באדמומיות ובנפיחות בחניכיים, ועלולה להוות סימן מוקדם למחלת חניכיים.

   הגורם הנפוץ ביותר לדלקת או לנפיחות בחניכיים הוא חיידקי פלאק, המצטברים על השיניים, סביבן וביניהן. אם לא מסירים את החיידקים, בדרך כלל על ידי צחצוח, הם עלולים לגרום לדלקת חניכיים סביב השן. דלקת זו עלולה להתפשט אל השקע בחניכיים המחזיק את השן, ואף להוביל למחלת חניכיים חמורה.

   למידע נוסף

  • נסיגת חניכיים

   איור של נסיגת חניכיים

   נסיגת חניכיים מתרחשת, כשהחניכיים נסוגות מהשיניים. בהעדר טיפול, בעיה זו עלולה לחשוף את השורש שמתחתיהן.

   אחד הסימנים הראשונים לנסיגת חניכיים עלול להיות רגישות בשיניים, אך ייתכן שתוכל להבחין גם בשן הנראית ארוכה מהרגיל ושהחניכיים ייראו וירגישו אחרת. נסיגת חניכיים היא אמנם בעיית שיניים שכיחה, אך אין להתעלם ממנה כיוון שהיא עלולה להוות סימן למחלת חניכיים.

   למידע נוסף

  • אובדן שן

   איור של אובדן שן

   אובדן שן עלול להיגרם על ידי אחת הצורות החמורות ביותר של מחלת חניכיים, המכונה פריודונטיטיס (דלקת מסב השן).

   פריודונטיטיס היא זיהום של הרקמות, הרצועות והעצמות סביב השיניים התומכות בשיניים. דלקת זו עלולה להופיע בהעדר טיפול בתסמינים כגון דימום בחניכיים הנובע מדלקת חניכיים. דלקת מסב השן היא מצב בלתי הפיך, העלול להוביל לאובדן שן. לפיכך, חשוב לטפל בתסמינים המוקדמים כדי לא להגיע לכך.

   למידע נוסף

  משחת שיניים פרודונטקס עם פלואוריד לשימוש יומיומי

  הנוסחה הייחודית של משחת השיניים פרודונטקס המכילה פלואוריד יעילה פי-4 ממשחת שיניים רגילה בהסרת הגורם העיקרי לבעיות חניכיים.* התמקדות פיזית בהצטברות של חיידקי פלאק לאורך קו החניכיים מסייעת לשמור על איטום חזק בין החניכיים לשיניים.

  בצחצוח יומיומי פעמיים ביום, משחת השיניים פרודונטקס הוכחה קלינית כמסייעת בעצירת ומניעה של בעיות חניכיים. היא מתאימה גם לשימוש יומיומי, כיוון שהיא מחזקת את השיניים** ומרעננת את הנשימה.

  השלם את שגרת הטיפול שלך בפה עם מברשת השיניים פרודונטקס.

  כאן תוכל ללמוד עוד על האופן בו פרודונטקס יכולה לסייע לעצור את ההתפתחות של מחלת חניכיים.

  *בהשוואה למשחת שיניים רגילה, לאחר ניקוי מקצועי ובצחצוח יומיומי פעמיים ביום, פרט לפרודונטקס מלבינה.

  **פרט למשחת פרודונטקס ללא פלואוריד

  *מסירה יותר חיידקי פלאק ממשחת שיניים רגילה לאחר ניקוי מקצועי ובצחצוח יומיומי פעמיים ביום.
  **לא ישים לגבי פרודונטקס ללא פלואוריד