מחלת חניכיים, פלטה וגשר - העובדות 

אם הפלטה או הגשר שברשותך מותאמים היטב, הם אינם אמורים לגרום לדימום בחניכיים. כשמרכיבים פלטה או גשר, האתגר הוא להקפיד מאוד בשמירה על ניקיון השיניים והחניכיים כדי לוודא שמסירים ביעילות כל הצטברות של חיידקי פלאק.

לכולם יש חיידקי פלאק בפה. אם לא מסירים אותם על ידי צחצוח קבוע ויעיל, הם עלולים להצטבר ולגרות את החניכיים. הגירוי עלול לגרום לאדמומיות, לנפיחות ולדימום בחניכיים, כולם תסמינים של מחלת חניכיים.

אם אתה מבחין בדם כשאתה יורק במהלך צחצוח או שימוש בחוט דנטלי, עליך לדווח על כך לרופא השיניים כדי לקבל ייעוץ לגבי הטיפול.

בדומה לכך, אם אתה חש אי-נוחות בזמן הרכבת פלטה או גשר, עליך לחזור לרופא השיניים כדי לשוחח על פתרון. התייחס לכך כפי שאתה מתייחס להחזרת זוג נעליים שאינן מתאימות לחנות.

כיצד פלטה/גשר עלולים להשפיע על החניכיים

הרכבת פלטה או גשר עלולה להפוך את החניכיים לפגיעות יותר. לעתים, חלקיקי מזון עלולים להילכד בתוכם או סביבם. אם לא מנקים חלקיקים אלה, הם עלולים לגרום להצטברות של חיידקי פלאק – אחד הגורמים העיקריים לדימום בחניכיים. מסיבה זו, חשוב לשמור על ניקיון השיניים והחניכיים ובמיוחד כשמרכיבים פלטה או גשר.

צחצוח חלקיקי מזון לכודים בפה עשוי לסייע לעצור את ההצטברות של חיידקי פלאק, ושגרת טיפול יומיומי נאותה בפה היא הדרך הטובה ביותר לשמור על בריאות החניכיים, על חוזק השיניים* ועל רעננות הנשימה.רופא השיניים או השיננית ייעצו לך גם לגבי הדרך הטובה ביותר לנקות את הפלטה או את הגשר.

*פרט לפרודונטקס ללא פלואוריד