• איפוס הגדרות נגישות
 • הגדלת/ הקטנת גופן
 • שינוי הסמן
 • חלונית הגדלה
 • גופן קריא
 • ניגודיות כהה
 • ניגודיות בהירה
 • הדגשת כותרות
  • חלונית הגדלה
  • הצהרת נגישות

  מבוא אתרי המרשתת הן כיום מקור עשיר ומגוון למידע, שירותים והכוונה. אנו בפרודונטקס מאמינים בעקרונות השוויון והזכות של כלל הציבור, לרבות בעלי המוגבלויות, לקבל תוכן זה באופן המיטבי ביותר. ככאלה, ראינו זאת כזכות להשקיע את מירב המאמצים והמשאבים להפוך אתר זה והמידע המצוי בו לנגיש ונוח לכלל האוכלוסייה מתוך אמונה ודבקות בעקרונות הללו. השימוש בכלי ההנגשה לניווט בעזרת המקלדת יש ללחוץ על מקש ה-TAB. כל לחיצה תאפשר ניווט מאזור לאזור באתר על-פי אזורים אשר הוגדרו מראש באופן מסודר ומאורגן באופן מדרגי, לרבות תפריטים. לחיצה על המקשים SHIFT+TAB תוביל לניווט בסדר ההפוך. לחיצה על סמל ההנגשה שבצד העמוד תפתח תפריט כלי הנגשה. פירוט הכלים בתפריט ההנגשה 1. הגדלת/הקטנת הגופן בעזרת מקשי +/- 2. החלפת הסמן לסמן יד גדול 3. הדגשת הקישורים בעמוד 4. הגדלת אזורי מלל בעמוד במצב ניגודי 5. החלפת הגופן המעוצב לגופן קריא 6. מצב ניגודיות כהה 7. מצב ניגודיות בהירה 8. הדגשת הכותרות בעמוד לפי תפריט בחירת צבע התפריט גם כולל כפתור לאיפוס הגדרות ההנגשה והחזרת העמוד לקדמותו. המשך הנגשה למרות כל מאמצינו להנגשת אתר זה, ייתכן וייוותר תוכן אשר אינו מונגש מפאת היותו ממקור חיצוני לאתר או מפאת חוסר בפתרון טכנולוגי. פרודונטקס תמשיך במאמציה למציאת פתרונות הנגשה טובים ומשופרים. תלונות, הצעות ומשוב כללי בנושא ההנגשה ייתקבלו בברכה בטלפון 03-9297100

  איור של חניכיים מודלקות
  איור של חניכיים מודלקות

  שלבים

  מהי פריודונטיטיס, וכיצד היא עלולה להוביל לאובדן שן?

  פריודונטיטיס (מחלה של מסב השן) היא זיהום חיידקי של רקמות, רצועות ועצמות אשר מקיפות ותומכות בשיניים, מכונות יחדיו מסב השן.

  שלב זה הוא השלב השני והחמור ביותר של מחלת חניכיים. פריודונטיטיס היא מצב בלתי הפיך, העלול לגרום לאובדן שיניים לצמיתות. היא מחייבת טיפול רפואי או דנטלי.

  איור של חניכיים נגועות בדלקת מסב השן, עם כלי של רופא שיניים

  מה גורם לפריודונטיטיס?

  דלקת מסב השן עלולה להתפתח כשלא מטפלים בדלקת חניכיים. היא נגרמת על ידי הצטברות של חיידקי פלאק מעל לקו החניכיים ומתחתיו (מקום המפגש בין החניכיים לשן). דלקת זו עלולה לגרום לנזק בלתי הפיך לעצם ולרקמות התומכות בשיניים.

  נזק לרקמה זו עלול לגרום להיפרדות של החניכיים מהשיניים, תוך יצירת חללים זעירים או 'כיסים' המאפשרים הצטברות של פלאק נוסף. כשהמצב ממשיך להחמיר, העצם מתחילה להישחק. בהעדר טיפול, דלקת זו עלולה לגרום בסופו של דבר לשיניים רופפות שייפלו או שיחייבו עקירה על ידי רופא שיניים.

  אל תתעלמו מסימני האזהרה

  פריודונטיטיס הוא השלב המתקדם של מחלת חניכיים. בשונה מדלקת חניכיים (ג’ינג’יביטיס), היא מצב בלתי הפיך בעל השלכות חמורות וארוכות-טווח על המראה והתחושה של השיניים והחניכיים. לכן חשוב ביותר לא לתת למצב להתקדם למצב כזה.

  יריקת דם בעת צחצוח שיניים או בשימוש בחוט דנטלי, ריח רע מהפה וחניכיים אדומות או נפוחות, כל אלה הם סימני אזהרה מוקדמים של מחלת חניכיים, ולכן חשוב לא להתעלם מהם. אם אתם חווים אחד או יותר מהתסמינים האלה, עליכם לפנות מייד לרופא השיניים או השיננית שלכם. הם יוכלו לייעץ לכם בנוגע לאופן הטיפול הטוב ביותר לפני שהבעיה תחמיר.

  ניתן גם להפחית את הסיכון למחלת חניכיים באמצעות הקפדה על שגרת היגיינת פה טובה. זה כולל: צחצוח שיניים פעמיים ביום עם משחת שיניים, כמו משחת השיניים היומית עם פלואוריד של פרודונטקס; שימוש יומי בחוט דנטלי או בקיסם מברשת; ובדיקות תקופתיות אצל רופא שיניים.