• איפוס הגדרות נגישות
 • הגדלת/ הקטנת גופן
 • שינוי הסמן
 • חלונית הגדלה
 • גופן קריא
 • ניגודיות כהה
 • ניגודיות בהירה
 • הדגשת כותרות
  • חלונית הגדלה
  • הצהרת נגישות

  מבוא אתרי המרשתת הן כיום מקור עשיר ומגוון למידע, שירותים והכוונה. אנו בפרודונטקס מאמינים בעקרונות השוויון והזכות של כלל הציבור, לרבות בעלי המוגבלויות, לקבל תוכן זה באופן המיטבי ביותר. ככאלה, ראינו זאת כזכות להשקיע את מירב המאמצים והמשאבים להפוך אתר זה והמידע המצוי בו לנגיש ונוח לכלל האוכלוסייה מתוך אמונה ודבקות בעקרונות הללו. השימוש בכלי ההנגשה לניווט בעזרת המקלדת יש ללחוץ על מקש ה-TAB. כל לחיצה תאפשר ניווט מאזור לאזור באתר על-פי אזורים אשר הוגדרו מראש באופן מסודר ומאורגן באופן מדרגי, לרבות תפריטים. לחיצה על המקשים SHIFT+TAB תוביל לניווט בסדר ההפוך. לחיצה על סמל ההנגשה שבצד העמוד תפתח תפריט כלי הנגשה. פירוט הכלים בתפריט ההנגשה 1. הגדלת/הקטנת הגופן בעזרת מקשי +/- 2. החלפת הסמן לסמן יד גדול 3. הדגשת הקישורים בעמוד 4. הגדלת אזורי מלל בעמוד במצב ניגודי 5. החלפת הגופן המעוצב לגופן קריא 6. מצב ניגודיות כהה 7. מצב ניגודיות בהירה 8. הדגשת הכותרות בעמוד לפי תפריט בחירת צבע התפריט גם כולל כפתור לאיפוס הגדרות ההנגשה והחזרת העמוד לקדמותו. המשך הנגשה למרות כל מאמצינו להנגשת אתר זה, ייתכן וייוותר תוכן אשר אינו מונגש מפאת היותו ממקור חיצוני לאתר או מפאת חוסר בפתרון טכנולוגי. פרודונטקס תמשיך במאמציה למציאת פתרונות הנגשה טובים ומשופרים. תלונות, הצעות ומשוב כללי בנושא ההנגשה ייתקבלו בברכה בטלפון 03-9297100

  יריקת דם בכיור
  יריקת דם בכיור

  תסמינים

  מה גורם לנפיחות בחניכיים?

  חניכיים בריאות הן ורודות מוצקות, אך חניכיים נפוחות נוטות להיות אדומות ותפוחות. לעתים קרובות, תסמינים אלו הם חלק מהתסמינים המוקדמים של מחלת חניכיים. לפיכך, חשוב לשוחח בהקדם האפשרי עם רופא שיניים כי המצב עלול להחמיר.

  הגורם הנפוץ ביותר לנפיחות בחניכיים (המכונה גם דלקת בחניכיים) הוא חיידקי פלאק, המצטברים ללא הרף על השיניים, סביבן וביניהן. בעיה זו נוטה להתפתח כשחלקיקי מזון המכילים פחמימות (סוכרים ועמילנים) נותרים זמן ממושך בפה.

  אם לא מסירים את חיידקי הפלאק (בדרך כלל על ידי צחצוח), הם עלולים לגרום לנפיחות בחניכיים סביב השן. בסופו של דבר, דלקת זו עלולה להתפשט אל השקע בחניכיים המחזיק את השן ואף להוביל לבעיות חמורות יותר כמו פריודונטיטיס.

  אולם, קיימים גורמים אחרים לנפיחות בחניכיים. לפיכך, אם יש לך חששות כלשהם לגבי העניין חשוב שתשוחח על כך עם רופא השיניים. 

  איור של חניכיים נפוחות

  טיפול בנפיחות בחניכיים

  נוסף לשיחה עם רופא השיניים ובדיקות סדירות, קיימות מספר פעולות שתוכל לבצע כדי להסיר חיידקי פלאק .

  1. צחצח שיניים במשחת שיניים ‎פרודונטקס‎‏ לשימוש יומיומי המכילה פלואוריד. משחה זו יעילה פי-4 ממשחת שיניים רגילה בהסרת הפלאק* המצטבר לאורך קו החניכיים (מקום המפגש בין החניכיים לשן), ומסייעת לשמור על בריאות החניכיים ועל חוזק השיניים**.
  2. השתמש במברשת שיניים ידנית או חשמלית בעלת סיבים רכים ומעוגלים וראש קטן, תוך הקדשת תשומת לב מיוחדת למקום המפגש בין החניכיים לשיניים.
  3. השתמש בחוט דנטלי, או במברשות לניקוי המרווחים שבין השיניים, כדי להסיר חיידקי פלאק מאזורים הקשים להגעה כגון בין השיניים.
  4. בקר באופן סדיר אצל רופא השיניים, הוא יכול להצביע על בעיית חניכיים לפני הופעת התסמינים.
   אם אתה חווה חניכיים מדממות, ספר על כך מיד לרופא השיניים כדי שיוכל לסייע לך לטפל בבעיה לפני שהיא מחמירה.

  * בהשוואה למשחת שיניים רגילה, לאחר ניקוי מקצועי וצחצוח יומיומי פעמיים ביום, פרט לפרודונטקס מלבינה.

  ** פרט לפרודונטקס ללא פלואוריד