• איפוס הגדרות נגישות
 • הגדלת/ הקטנת גופן
 • שינוי הסמן
 • חלונית הגדלה
 • גופן קריא
 • ניגודיות כהה
 • ניגודיות בהירה
 • הדגשת כותרות
  • חלונית הגדלה
  • הצהרת נגישות

  מבוא אתרי המרשתת הן כיום מקור עשיר ומגוון למידע, שירותים והכוונה. אנו בפרודונטקס מאמינים בעקרונות השוויון והזכות של כלל הציבור, לרבות בעלי המוגבלויות, לקבל תוכן זה באופן המיטבי ביותר. ככאלה, ראינו זאת כזכות להשקיע את מירב המאמצים והמשאבים להפוך אתר זה והמידע המצוי בו לנגיש ונוח לכלל האוכלוסייה מתוך אמונה ודבקות בעקרונות הללו. השימוש בכלי ההנגשה לניווט בעזרת המקלדת יש ללחוץ על מקש ה-TAB. כל לחיצה תאפשר ניווט מאזור לאזור באתר על-פי אזורים אשר הוגדרו מראש באופן מסודר ומאורגן באופן מדרגי, לרבות תפריטים. לחיצה על המקשים SHIFT+TAB תוביל לניווט בסדר ההפוך. לחיצה על סמל ההנגשה שבצד העמוד תפתח תפריט כלי הנגשה. פירוט הכלים בתפריט ההנגשה 1. הגדלת/הקטנת הגופן בעזרת מקשי +/- 2. החלפת הסמן לסמן יד גדול 3. הדגשת הקישורים בעמוד 4. הגדלת אזורי מלל בעמוד במצב ניגודי 5. החלפת הגופן המעוצב לגופן קריא 6. מצב ניגודיות כהה 7. מצב ניגודיות בהירה 8. הדגשת הכותרות בעמוד לפי תפריט בחירת צבע התפריט גם כולל כפתור לאיפוס הגדרות ההנגשה והחזרת העמוד לקדמותו. המשך הנגשה למרות כל מאמצינו להנגשת אתר זה, ייתכן וייוותר תוכן אשר אינו מונגש מפאת היותו ממקור חיצוני לאתר או מפאת חוסר בפתרון טכנולוגי. פרודונטקס תמשיך במאמציה למציאת פתרונות הנגשה טובים ומשופרים. תלונות, הצעות ומשוב כללי בנושא ההנגשה ייתקבלו בברכה בטלפון 03-9297100

  יריקת דם בכיור
  יריקת דם בכיור

  תסמינים

  כל מה שעליך לדעת על נסיגת חניכיים

  המונח נסיגת חניכיים מתייחס למצב בו החניכיים נסוגות מהשיניים וחושפות את השורש שמתחתיהן. הסימן האופייני הראשון לכך עלול להיות רגישות מוגברת בשיניים, אך ייתכן שתבחין גם בשן הנראית ארוכה מהרגיל או שתרגיש חריץ במקום המפגש בין החניכיים לשן (האזור המכונה קו החניכיים).

  נסיגת חניכיים היא אמנם בעיית שיניים שכיחה, אך אין להתעלם ממנה כיוון שהיא עלולה להוות סימן למחלת חניכיים. 

  איור של נסיגת חניכיים

  מה גורם לנסיגת חניכיים?

  נסיגת חניכיים עלולה להיגרם על ידי מספר גורמים, לרבות הזדקנות, צחצוח חזק מדי ואף בריאות לקויה של הפה. בריאות לקויה של הפה עלולה לגרום לדלקת חניכיים, מצב בו מתפתחת דלקת חניכיים עקב נוכחות של חיידקי פלאק. בהעדר טיפול, בסופו של דבר תחל נסיגה של החניכיים.  

  אם לא מזהים את הגורם לנסיגת החניכיים, ומאפשרים לה להימשך, היא עלולה לגרום לבעיות בריאותיות חמורות יותר בחלל הפה. החניכיים עלולות להתחיל להתרחק מהשן, תוך יצירת 'כיסים' סביבה העלולים לאפשר הצטברות נוספת של פלאק. עם הזמן, כיסים אלה מעמיקים, נסיגת החניכיים נמשכת והשיניים עלולות להתרופף.

  כיצד לעצור נסיגת חניכיים

  עובדתית לאחר שהחניכיים מתחילות לסגת הן אינן גדלות בחזרה. המשמעות היא, שחיוני לזהות את הבעיה ולטפל בה בשלב המוקדם ביותר – לפני שהיא מחמירה.

  לפיכך, הדבר הראשון שעליך לעשות אם אתה חושד שאתה עלול לסבול מנסיגת חניכיים הוא לשוחח עם רופא השיניים, שיוכל לזהות את הגורם לנסיגת החניכיים ולייעץ לגבי הטיפולים המתאימים לך ביותר.

  סקירת שגרת הטיפול היומיומי שלך בפה עם רופא השיניים תאפשר לך לעצור את נסיגת החניכיים מלכתחילה. לחלופין, אם אתה כבר סובל מהבעיה, תוכל למנוע החמרה שלה.  

  מעבר למשחת שיניים כמו משחת שיניים ‎פרודונטקס לשימוש יומיומי המכילה פלואוריד, עשוי לסייע בעצירה ומניעה של בעיות חניכיים. בצחצוח קבוע פעמיים ביום, משחה זו יעילה פי-4 ממשחת שיניים רגילה בהסרת חיידקי הפלאק* המצטברים לאורך קו החניכיים (מקום המפגש בין החניכיים לשן), ומסייעת לשמור על בריאות החניכיים ועל חוזק השיניים.

  * בהשוואה למשחת שיניים רגילה, לאחר ניקוי מקצועי וצחצוח יומיומי פעמיים ביום, פרט לפרודונטקס מלבינה.