5 דרכים לטפל בדימום בחניכיים

 

  1. צחצח יומיום פעמיים ביום במשך שתי דקות במברשת שיניים ידנית או מברשת שיניים חשמלית בעלת ראש קטן וסיבים רכים ומעוגלים. נסה לא לצחצח חזק מדי, ולבצע תנועה מעגלית או אליפטית בתוך הפה. כמו כן, מומלץ להחליף מברשת שיניים כל 3 חודשים.
  2. שימוש בחוט דנטלי, או במברשות לניקוי המרווחים שבין השיניים, יכול לסייע להסיר חלקיקי מזון וחיידקי פלאק מאזורים הקשים להגעה כגון בין השיניים. השתמש בחוט דנטלי פעמיים ביום – רצוי רגע לפני צחצוח השיניים.
  3. בחר משחת שיניים המכילה פלואוריד, שתוכננה באופן מדעי להפחית את הצטברות חיידקי הפלאק העלולים לגרות את החניכיים ולגרום למחלת חניכיים. לדוגמה, משחת השיניים פרודונטקס מסירה פיזית את הצטברות חיידקי הפלאק, ויעילה פי-4 בהשוואה למשחת שיניים רגילה בהסרת הגורם העיקרי לדימום בחניכיים*.
  4. אם אתה מבחין בדם כשאתה יורק במהלך צחצוח, או סובל מסימן כלשהו מבין הסימנים האפשריים האחרים של מחלת חניכיים, שוחח על כך בהקדם האפשרי עם רופא השיניים. אולם, אל תמתין עד שתתפתח בעיה לפני שאתה נוקט פעולה. הגעה לבדיקות שיניים סדירות עשויה לסייע לך לזהות תסמינים של מחלת חניכיים ולטפל בהם לפני שהם מחמירים.
  5. תזונה לקויה ודלה במרכיבים תזונתיים עלולה להפוך את השיניים ואת החניכיים לפגיעות יותר לבעיות.  בדומה לכך, החניכיים של מעשנים רגישים יותר לזיהום. אורח חיים בריא ותזונה נאותה עשויים לסייע לשמור על בריאות כל הגוף, לרבות החניכיים.

* מסירה יותר פלאק בהשוואה למשחת שיניים רגילה, לאחר ניקוי מקצועי וצחצוח יומיומי פעמיים ביום, פרט לפרודונטקס מלבינה.