שאלות נפוצות על פרודונטקס

 • מהי משחת שיניים פרודונטקס לשימוש יומיומי?

  חניכיים בריאות אינן מדממות. יריקת דם במהלך צחצוח או שימוש בחוט דנטלי עלולה להוות סימן למחלת חניכיים. פרודונטקס היא משחת שיניים לשימוש יומיומי המכילה פלואוריד, שיעילותה בסיוע לעצירת הדימום בחניכיים ובמניעתו מוכחת קלינית. השתמש יומיום במשחת השיניים פרודונטקס כדי לשמור על בריאות החניכיים, על חוזק השיניים* ועל רעננות הנשימה.

   

  * פרט לפרודונטקס ללא פלאוריד.

 • כיצד פועלת משחת השיניים פרודונטקס?

  חיידקי פלאק מצטברים ללא הרף על השיניים, סביבן וביניהן. אי הסרה של הפלאק עלולה לגרות את החניכיים, לגרום לאדמומיות, לנפיחות ולדימום בחניכיים (ג'נג'יביטיס). בהעדר טיפול, בעיה זו עלולה להחמיר ולגרום לריח רע מהפה, לנסיגת חניכיים ולמחלת חניכיים חמורה יותר. בניגוד למשחת שיניים רגילה המכילה פלואוריד, משחת השיניים פרודונטקס בעלת פורמולה מיוחדת המכילה סודיום ביקרבונט. במהלך הצחצוח, מרכיב זה חודר דרך שכבת חיידקי הפלאק, מסייע לפרק אותה ומקל על הסרתה. על ידי הסרה פיזית של הצטברות החיידקים לאורך קו החניכיים משחת שיניים פרודונטקס מסייעת לשמור על האיטום בין החניכיים לשיניים. זה הופך אותה ליעילה פי 4 בהשוואה למשחת שיניים רגילה בהסרת הגורם העיקרי לדימום בחניכיים.*

   

  * מסירה יותר פלאק בהשוואה למשחת שיניים רגילה, לאחר ניקוי מקצועי וצחצוח יומיומי פעמיים ביום, פרט לפרודונטקס מלבינה.

 • מדוע פרודונטקס יעילה פי 4?

  בהשוואה למשחת שיניים רגילה, משחת השיניים פרודונטקס מוכחת קלינית כיעילה פי 4 בהסרת הצטברות של חיידקי פלאק, הגורם העיקרי לדימום בחניכיים.*

   

  * בהשוואה למשחת שיניים רגילה, לאחר ניקוי מקצועי וצחצוח יומיומי פעמיים ביום, פרט לפרודונטקס מלבינה.

 • כיצד להשתמש במשחת השיניים פרודונטקס לשימוש יומיומי?

  יש לצחצח פעמיים ביום אך לא יותר משלוש פעמים, יש לירוק את המשחה, אין לבלוע. אין להשתמש מתחת לגיל 12.

 • באיזו מהירות מפחיתה משחת השיניים פרודונטקס דימום בחניכיים?

  משחת השיניים פרודונטקס מתחילה לפעול מהצחצוח הראשון, ומפחיתה באופן משמעותי את כמות הפלאק ואת הדימום בחניכיים לאחר שישה שבועות. 

 • האם פרודונטקס יכולה למנוע חזרה של הדימום בחניכיים?

  בצחצוח יומיומי פעמיים ביום, הוכח קלינית כי פרודונטקס מסייעת להפחית דימום בחניכיים ומונעת ממנו לחזור. 

 • האם מחלת חניכיים שממנה אני סובל תחזור לאחר שאפסיק להשתמש במשחת השיניים פרודונטקס?

  אם תפסיק להשתמש במשחת השיניים פרודונטקס היא לא תוכל להמשיך לפעול כדי לסייע במניעת התסמינים של מחלת חניכיים. פנה לרופא השיניים לקבלת ייעוץ לגבי המוצרים המתאימים ביותר לטיפול במחלת החניכיים שממנה אתה סובל. 

 • מה הטעם של משחת השיניים פרודונטקס לשימוש יומיומי?

  משחת השיניים פרודונטקס מכילה סודיום בי קרבונט כדי לסייע להסיר פלאק ולשמור על ניקיון הפה, וכן תערובת של תמציות צמחים טבעיות מעניקות לה טעם ייחודי. יתכן שיחלוף זמן מה עד שתתרגל לטעם, אך רוב האנשים אוהבים אותה כמו את משחת השיניים הרגילה ונהנים מתחושת הניקיון שהיא מעניקה. 

 • האם משחת השיניים פרודונטקס לשימוש יומיומי מכילה פלואוריד?

  כן. משחת שיניים פרודונטקס פלואוריד, פרודונטקס מרעננת במיוחד ופרודונטקס מלבינה מכילות 1400 PPM פלואוריד. פרודונטקס אולטרה קלין מכילה 1450 PPM פלואוריד. אולם, פרודונטקס ללא פלואוריד אינה מכילה פלואוריד.

 • האם משחת השיניים פרודונטקס לשימוש יומיומי גורמת לשחיקה?

  נוסחת משחת השיניים פרודונטקס תוכננה במיוחד להיות בעלת רמת שחיקה נמוכה.

 • מי צריך להשתמש במשחת השיניים פרודונטקס לשימוש יומיומי?

  משחת השיניים פרודונטקס לשימוש יומיומי המכילה פלואוריד מיועדת לאנשים הסובלים מדימום בחניכיים, או לאנשים הנוטים לפתח דימום בחניכיים. היא מסייעת לעצור דימום בחניכיים ולמונעו, וכוללת גם את כל היתרונות של משחת שיניים לשימוש יומיומי המכילה פלואוריד, מגנה מפני עששת, שומרת על בריאות החניכיים ועל רעננות הנשימה.

 • מהם המרכיבים של משחת השיניים פרודונטקס לשימוש יומיומי?

  המרכיבים הפעילים במשחת השיניים פרודונטקס לשימוש יומיומי הם סודיום ביקרבונט, וסודיום פלואוריד.

 • מה סוגי המוצרים הקיימים במגוון משחות שיניים פרודונטקס?

  ישנם 6 סוגי משחות שיניים פרודונטקס - פרודונטקס אוריג'ינל, פרודונטקס אולטרה קלין, פרודונטקס מרעננת במיוחד, פרודונטקס מלבינה, פרודונטקס בטעם צמחי ופרודונטקס ללא פלואוריד.

 • האם לפרודונטקס משחה מלבינה?

  כן, פרודונטקס מלבינה מסייעת להחזיר את הלובן הטבעי של השיניים על ידי הסרה עדינה של כתמים ממשטח השן. 

 • האם ילדים יכולים להשתמש במשחת השיניים פרודונטקס?

  לא, משחת השיניים פרודונטקס אינה מתאימה לילדים שגילם מתחת ל-12 שנים.

 • על אילו תסמינים יכולה משחת השיניים פרודונטקס להקל?

  משחת השיניים פרודונטקס יכולה להקל על התסמינים של דלקת חניכיים, לרבות דימום, אדמומיות ונפיחות בחניכיים.

  נוסף לכך, היא כוללת את כל היתרונות של משחת שיניים לשימוש יומיומי המכילה פלואוריד. לפיכך, היא יכולה להוות חלק משגרת טיפול נאותה בפה של כל אדם מעל גיל 12, ותסייע לשמור על חוזק השיניים*, על בריאות החניכיים ועל רעננות הנשימה. 

   

  * פרט לפרודונטקס ללא פלאוריד

 • האם עליי להשתמש במשחת השיניים פרודונטקס פעמיים ביום, כל יום?

  כדי למנוע דימום בחניכיים, מומלץ לצחצח יומיום פעמיים ביום במשחת השיניים פרודונטקס.

 • מהם היתרונות של מברשת השיניים פרודונטקס?

  מברשת השיניים פרודונטקס פותחה במיוחד לסייע במניעת בעיות חניכיים ולהקל על ניקוי השיניים. הראש הקטן והרך ושני סוגי אורכי הסיבים פועלים בעדינות על החניכיים, אך מתמודדים בקשיחות עם הפלאק – אחד הגורמים העיקריים לבעיות חניכיים. למברשת ידית ארגונומית, המעניקה אחיזה בטוחה במהלך הצחצוח, ובמנקה לשון רך על החלק האחורי של ראשה.  

 • האם מוצרי פרודונטקס מכילים טריקלוזן?

  לא, מוצרי פרודונטקס אינם מכילים טריקלוזן.  

 • מהי מחלת חניכיים?

  ג'ינג'יביטיס היא סוג הפיך של מחלת חניכיים. דלקת חניכיים מופיעה כשהחניכיים מגורים על ידי חיידקי פלאק המצטברים סביב השיניים, עליהן וביניהן. היא עלולה לגרום לנפיחות, לאדמומיות ולדימום בחניכיים, וכן לגרום לריח רע מהפה ולנסיגת חניכיים.

 • מה גורם למחלת חניכיים?

  אחד הגורמים העיקריים למחלת חניכיים הוא חיידקי הפלאק, המצטברים סביב השיניים, עליהן וביניהן. אם לא מסירים חיידקים אלה על ידי צחצוח ושימוש בחוט דנטלי באופן סדיר הם עלולים לגרות את החניכיים, ולגרום לאדמומיות ולנפיחות ואף לדימום בהן במהלך צחצוח השיניים. שלב זה של מחלת חניכיים מכונה ג'ינג'יביטיס. אם לא מטפלים בסימנים מוקדמים אלה של מחלת חניכיים, הם עלולים להתפתח בסופו של דבר לאחת הצורות החמורות ביותר של מחלת חניכיים, פריודונטיטיס – מצב בלתי הפיך, העלול לגרום לאובדן שן.

 • מהם התסמינים של ג'ינג'יביטיס (דלקת חניכיים)?

  התסמינים של ג'ינג'יביטיס (דלקת חניכיים) עלולים לכלול אדמומיות ונפיחות בחניכיים, ריח רע מהפה ודימום בחניכיים במהלך צחצוח או שימוש בחוט דנטלי.

 • כיצד אוכל למנוע ג'ינג'יביטיס (דלקת חניכיים)?

  תוכל לסייע למנוע דלקת חניכיים הנגרמת על ידי הצטברות של חיידקי פלאק על ידי אימוץ שגרת טיפול נאותה בפה. צחצח שיניים יומיום פעמיים ביום באופן קבוע במשחת שיניים פרודונטקס לשימוש יומיומי המכילה פלואוריד. משחה זו יעילה פי-4 ממשחת שיניים רגילה בהסרת הגורם העיקרי לדימום בחניכיים.* השתמש בחוט דנטלי כדי להסיר פלאק מהאזורים הקשים להגעה שבין השיניים. בקר בקביעות אצל רופא השיניים, כיוון שאיש צוות רפואי עשוי לזהות את הסימנים של מחלת חניכיים לפני שתסבול מתסמינים כלשהם.

   

  * מסירה יותר פלאק בהשוואה למשחת שיניים רגילה, לאחר ניקוי מקצועי וצחצוח יומיומי פעמיים ביום, פרט לפרודונטקס מלבינה.

 • האם מחלת חניכיים היא בעיה נפוצה?

  כן, מחלת חניכיים פוגעת ב-50% לפחות מהמבוגרים ברחבי העולם. 

 • מהי מחלת חניכים?

  המונח מחלת חניכים מתייחס לג'ינג'יביטיס (דלקת חניכיים) או לפריודונטיטיס (דלקת מסב השן) המהוות כולן מחלת חניכיים.

 • כיצד אדע שעליי להשתמש במשחת השיניים פרודונטקס?

  פרודונטקס תוכננה לאנשים הסובלים מבעיות חניכיים. אולם, היא כוללת את כל היתרונות של משחת שיניים לשימוש יומיומי המכילה פלואוריד*. לפיכך, היא יכולה להוות חלק משגרת טיפול נאותה בפה של כל אחד, ותסייע לשמור על חוזק השיניים*, על בריאות החניכיים ועל רעננות הנשימה.

   

  *פרט לפרודונטקס ללא פלואוריד