• איפוס הגדרות נגישות
 • הגדלת/ הקטנת גופן
 • שינוי הסמן
 • חלונית הגדלה
 • גופן קריא
 • ניגודיות כהה
 • ניגודיות בהירה
 • הדגשת כותרות
  • חלונית הגדלה
  • הצהרת נגישות

  מבוא אתרי המרשתת הן כיום מקור עשיר ומגוון למידע, שירותים והכוונה. אנו בפרודונטקס מאמינים בעקרונות השוויון והזכות של כלל הציבור, לרבות בעלי המוגבלויות, לקבל תוכן זה באופן המיטבי ביותר. ככאלה, ראינו זאת כזכות להשקיע את מירב המאמצים והמשאבים להפוך אתר זה והמידע המצוי בו לנגיש ונוח לכלל האוכלוסייה מתוך אמונה ודבקות בעקרונות הללו. השימוש בכלי ההנגשה לניווט בעזרת המקלדת יש ללחוץ על מקש ה-TAB. כל לחיצה תאפשר ניווט מאזור לאזור באתר על-פי אזורים אשר הוגדרו מראש באופן מסודר ומאורגן באופן מדרגי, לרבות תפריטים. לחיצה על המקשים SHIFT+TAB תוביל לניווט בסדר ההפוך. לחיצה על סמל ההנגשה שבצד העמוד תפתח תפריט כלי הנגשה. פירוט הכלים בתפריט ההנגשה 1. הגדלת/הקטנת הגופן בעזרת מקשי +/- 2. החלפת הסמן לסמן יד גדול 3. הדגשת הקישורים בעמוד 4. הגדלת אזורי מלל בעמוד במצב ניגודי 5. החלפת הגופן המעוצב לגופן קריא 6. מצב ניגודיות כהה 7. מצב ניגודיות בהירה 8. הדגשת הכותרות בעמוד לפי תפריט בחירת צבע התפריט גם כולל כפתור לאיפוס הגדרות ההנגשה והחזרת העמוד לקדמותו. המשך הנגשה למרות כל מאמצינו להנגשת אתר זה, ייתכן וייוותר תוכן אשר אינו מונגש מפאת היותו ממקור חיצוני לאתר או מפאת חוסר בפתרון טכנולוגי. פרודונטקס תמשיך במאמציה למציאת פתרונות הנגשה טובים ומשופרים. תלונות, הצעות ומשוב כללי בנושא ההנגשה ייתקבלו בברכה בטלפון 03-9297100

  איור של חניכיים מודלקות
  איור של חניכיים מודלקות

  שלבים

  מהי דלקת חניכיים?

  המונח הרפואי דלקת חניכיים (Gingivitis) מתייחס לדלקת של החניכיים. מדובר במחלת חניכיים קלה, הנוטה לגרום לאדמומיות, לנפיחות ולדימום ברקמת החניכיים – במיוחד במהלך צחצוח שיניים, שימוש בחוט דנטלי או נגיסה במזון קשה כמו תפוח.

  ניתן לטפל בדלקת חניכיים. לפיכך, חשוב שתשוחח עם רופא השיניים ותכיר את תסמיניה לפני שתתפתח לבעיות אחרות.  

  איור של חניכיים מודלקות עם מחדר

  מה גורם לג'ינג'יביטיס?

  הגורם העיקרי לדלקת חניכיים הוא הצטברות של פלאק, שכבת חיידקים המתפתחת ללא הרף סביב השיניים, עליהן וביניהן, בעיקר באזורים הקשים להגעה. חיידקים אלה מגרים את החניכיים, ועלולים לגרום לדלקת שלהם.

  נוסף לכך, חללים קטנים או 'כיסים' מתפתחים בין החניכיים לשיניים. בהעדר טיפול, כיסים אלה עלולים להעמיק ולהתפתח לבעיות חמורות יותר כגון רגישות בשיניים או פריודונטיטיס.

  החניכיים של מעשנים רגישים יותר לזיהום, כיוון שעישון ושימוש בטבק מפחיתים את זרימת הדם ואספקת המרכיבים התזונתיים אל רקמת החניכיים.

  טיפול בג'ינג'יביטיס

  אם פועלים במהירות, רופא השיניים יכול לטפל בקלות בדלקת חניכיים. מסיבה זו, חשוב לבקר בקביעות אצל רופא השיניים או אצל השיננית, כיוון שהם עשויים לזהות בעיות בחניכיים לפני שתסבול מתסמינים כלשהם.

  אולם, תוכל גם לנקוט פעולה מדי יום כדי להפחית את הסיכון שתפתח דלקת חניכיים על ידי שמירה על טיפול נאות בפה. טיפול זה כולל צחצוח שיניים קבוע פעמיים ביום במשך שתי דקות במשחת שיניים כמו משחת השיניים פרודונטקס לשימוש יומיומי המכילה פלואוריד. משחה זו מסייעת לעצור דימום בחניכיים ולמונעו, ויעילה פי-4 ממשחת שיניים רגילה בהסרת חיידקי הפלאק* המצטברים לאורך קו החניכיים (מקום המפגש בין החניכיים לשן) ומסייעת לשמור על בריאות החניכיים ועל חוזק השיניים**.

  * בהשוואה למשחת שיניים רגילה, לאחר ניקוי מקצועי וצחצוח יומיומי פעמיים ביום, פרט לפרודונטקס מלבינה.

  **פרט לפרודונטקס ללא פלואוריד