• איפוס הגדרות נגישות
 • הגדלת/ הקטנת גופן
 • שינוי הסמן
 • חלונית הגדלה
 • גופן קריא
 • ניגודיות כהה
 • ניגודיות בהירה
 • הדגשת כותרות
  • חלונית הגדלה
  • הצהרת נגישות

  מבוא אתרי המרשתת הן כיום מקור עשיר ומגוון למידע, שירותים והכוונה. אנו בפרודונטקס מאמינים בעקרונות השוויון והזכות של כלל הציבור, לרבות בעלי המוגבלויות, לקבל תוכן זה באופן המיטבי ביותר. ככאלה, ראינו זאת כזכות להשקיע את מירב המאמצים והמשאבים להפוך אתר זה והמידע המצוי בו לנגיש ונוח לכלל האוכלוסייה מתוך אמונה ודבקות בעקרונות הללו. השימוש בכלי ההנגשה לניווט בעזרת המקלדת יש ללחוץ על מקש ה-TAB. כל לחיצה תאפשר ניווט מאזור לאזור באתר על-פי אזורים אשר הוגדרו מראש באופן מסודר ומאורגן באופן מדרגי, לרבות תפריטים. לחיצה על המקשים SHIFT+TAB תוביל לניווט בסדר ההפוך. לחיצה על סמל ההנגשה שבצד העמוד תפתח תפריט כלי הנגשה. פירוט הכלים בתפריט ההנגשה 1. הגדלת/הקטנת הגופן בעזרת מקשי +/- 2. החלפת הסמן לסמן יד גדול 3. הדגשת הקישורים בעמוד 4. הגדלת אזורי מלל בעמוד במצב ניגודי 5. החלפת הגופן המעוצב לגופן קריא 6. מצב ניגודיות כהה 7. מצב ניגודיות בהירה 8. הדגשת הכותרות בעמוד לפי תפריט בחירת צבע התפריט גם כולל כפתור לאיפוס הגדרות ההנגשה והחזרת העמוד לקדמותו. המשך הנגשה למרות כל מאמצינו להנגשת אתר זה, ייתכן וייוותר תוכן אשר אינו מונגש מפאת היותו ממקור חיצוני לאתר או מפאת חוסר בפתרון טכנולוגי. פרודונטקס תמשיך במאמציה למציאת פתרונות הנגשה טובים ומשופרים. תלונות, הצעות ומשוב כללי בנושא ההנגשה ייתקבלו בברכה בטלפון 03-9297100

  איור של חיידקים בחניכיים
  איור של חיידקים בחניכיים

  גורמים

  כיצד עישון מעמיד אותך בסיכון לפתח מחלת חניכיים

  עישון מזיק לבריאות, וזה כולל גם את החניכיים. אם אתה מעשן, אתה נמצא בסיכון גבוה יותר לפתח מחלת חניכיים. אם אתה סובל ממחלת חניכיים, היא עלולה להיות חמורה וקשה יותר לטיפול בהשוואה לאנשים שאינם מעשנים. ככל שתעשן יותר, וככל שתעשן זמן רב יותר, כך הסיכון עולה. 

  סיגריה דלוקה במאפרה

  מדוע מעשנים נמצאים בסיכון מוגבר למחלת חניכיים

  מחלת חניכיים, או ג'ינג'יביטיס, נגרמת על ידי הצטברות של חיידקי פלאק על השיניים, סביבן וביניהן. הצטברות זו עלולה לגרות את החניכיים, להפוך אותן לאדמומיות ונפוחות ואף לגרום להם לדמם במהלך צחצוח ושימוש בחוט דנטלי. בהעדר טיפול, המצב עלול להחמיר ואף להוביל לאובדן שן.

  עישון מחליש את יכולתו של הגוף להילחם בזיהומים, ולכן מקשה על הטיפול בזיהום בחניכיים. מרגע שנגרם נזק לחניכיים, העישון מקשה להילחם בזיהום בחניכיים.

  הסיבה השנייה לכך שמעשנים נמצאים בסיכון גבוה יותר היא שעישון עלול להסוות את הסימנים של מחלת חניכיים.

  דימום בחניכיים במהלך צחצוח שיניים ושימוש בחוט דנטלי הוא תסמין נפוץ של דלקת חניכיים. אולם, כיוון שניקוטין מגביל את זרימת הדם אל החניכיים, ייתכן שמעשנים לא יסבלו מסימן אזהרה מוקדם זה של מחלת חניכיים.

  הצבע של חניכיים בריאות הוא ורוד, ואם הן מאדימות, דבר זה עלול להוות סימן להתפתחותה של מחלת חניכיים. מעשן עלול להחמיץ גם סימן זה, כיוון שהחניכיים של מעשנים כבדים עלולות להאפיר ולאבד מצבען.

  מדוע מחלת חניכיים עלולה להיות חמורה יותר
  בקרב מעשנים

  אם מפספסים תסמינים מוקדמים אלה, ייתכן שמחלת החניכיים לא תזוהה עד שתחמיר. מדובר בבעיה, כיוון שכשמעשנים מפתחים דלקת חניכיים קשה יותר לטיפול. מדוע? כיוון שעישון מפחית את יכולתו של הגוף להילחם בזיהום בחניכיים ולרפא אותו, וייתכן שטיפולים לא יפעלו באותה היעילות שבה הם פועלים בקרב אנשים שאינם מעשנים. המשמעות היא, שמעשנים נוטים לסבול ממחלת חניכיים חמורה יותר והסיכוי שיסבלו כתוצאה מכך מאובדן שן גבוה יותר.

  כיצד למנוע מחלת חניכיים

  הצעד הראשון הוא להפסיק לעשן. הפסקת העישון משפיעה באופן ניכר גם על אנשים, הסובלים ממחלת חניכיים חמורה. לפיכך, אם אתה זקוק לסיבה טובה נוספת להפסיק לעשן, הפסקת העישון תסייע לך לשמור על בריאות החניכיים והשיניים.

  גם הסרת חיידקי פלאק על ידי שגרת טיפול נאותה בפה תסייע לשפר את בריאות החניכיים. צחצוח יומיום פעמיים ביום במשחת השיניים פרודונטקס מסיר פיזית את החיידקים המצטברים לאורך קו החניכיים, ומסייע לשמור על בריאות החניכיים ועל חוזק השיניים.

  חשוב שמעשנים יקפידו במיוחד על בדיקות סדירות, כיוון שבדיקה מקצועית עשויה לזהות את הסימנים של מחלת חניכיים גם אם העישון ממסך אותם. רופא השיניים יוכל לייעץ לך גם לגבי הפעולות שתוכל לבצע כדי למנוע החמרה של דלקת החניכיים.